ŽRK Radnički: Podela plena sa imenjakom u dramatičnoj završnici

Rukometašice Radničkog iz Kragujevca remizirale su sa ekipom beogradskog Radničkog rezultatom 19:19 (poluvreme 9:8) u utakmici 3. kola Super B rukometne lige. Nakon nekoliko rezultatskih preokreta, Kragujevčanke se trenutno nalaze na deobi četvrtog mesta sa osvojena tri boda.

Domaći tim je odlično otvorio meč, dominirajući u odbrani i ofanzivi, što je rezultiralo početnim vođstvom od 5:0 u 7. minutu. Međutim, usledio je pad u igri koji su gošće iskoristile da izjednače na 5:5 do 13. minuta. Ipak, zahvaljujući sjajnim intervencijama golmanke Anđele Radivojević i efikasnoj Zorici Ranković, Kragujevčanke su ponovo stekle prednost od 2 gola, ali su na odmor otišle sa samo golom razlike (9:8).

U drugom poluvremenu, Beograđanke su krenule agresivno i došle do prvog izjednačenja u 38. minutu (12:12). Iako su domaće rukometašice ponovo stekle prednost od 3 gola (15:12 u 42. minutu), usledio je novi pad u njihovoj igri, što su gošće vešto iskoristile da preokrenu rezultat u svoju korist sa 19:17 u 56. minutu. Ipak, Kragujevčanke su u finišu meča uspele da izjednače na 19:19 i imale šansu za pobedu u poslednjim trenucima, ali nisu iskoristile dva ključna napada.

Najefikasnija igračica meča bila je Zorica Ranković sa 10 golova, dok su kod gošći po 5 pogodaka postigle Maša Živković i Glorija Zelić. Igrač utakmice bila je Sara Andrić iz kragujevačkog Radničkog.

RK Radnički – ŽRK Radnički BG 19:19 (9:8)
Kragujevac: Hala Jezero
Gledalaca: 150
Sudije: Ivan i Bojan Kolavčić
Sedmerci: Radnički 3 (3), Radnički BG 4 (4)
Isključenja: Radnički 4 min, Radnički BG 12 min

Radnički: Pojužina (odbrana), Marković, Šindić 1, Salijoski, Radivojević (12 odbrana), Vlašković, Stoiljković 2, Grba, S. Andrić 2, Lešnjak, Portić, Ilić, Đukić, M. Andrić 2, D. Ranković 2, Z. Ranković 10.

Radnički BG: Janković, Petronijević, Damnjanović, Stojiljković, Petković, Orović, Tepša, Milosavljević, Penić, Živković 5, Vukosavljević 3, Radonjić 3, Zelić 5, Vasić 3.

U narednom 4. kolu Super B rukometne lige, Radnički gostuje ekipi Temerina, u subotu 12. oktobra.