Železničar iz Pančeva pobedio Radnički 1923 u Leskovcu

Fudbal Sport

Fudbaleri Železničara iz Pančeva savladali su danas u Leskovcu ekipu Radničkog 1923 iz Kragujevca rezultatom 3:2 u prvoj utakmici Super lige Srbije ove sezone.

Izabranici Marka Savića ostvarili su iznenađujući trijumf na stadionu Dubočica pred oko 500 gledalaca, u okršaju dve ekipe koje podržava kompanija AdmiralBet.

Već u četvrtom minutu, Branislav Knežević je postigao gol za vođstvo Železničara nakon odbitka. Radnički je brzo uzvratio, ali je Železničar udvostručio prednost u 15. minutu preko Darija Grgića, koji je iskoristio sjajnu asistenciju Francisa Ezea.

Radnički je smanjio zaostatak u 29. minutu autogolom Jovanovića, ali je Lazar Romanić pred kraj prvog poluvremena ponovo doveo goste u vođstvo.

Drugo poluvreme donelo je još akcije, a Radnički je smanjio na 3:2 u 53. minutu autogolom Mitrovića. Uprkos povredi ključnog igrača Ezea, Železničar je uspeo da se odbrani i sačuva prednost do kraja utakmice.

Ova pobeda je iznenađenje za mnoge i dobar početak sezone za ekipu iz Pančeva.