Zdrvko Ponoš: Režim je uzdrman, ulazi u represivnu fazu

naslov Politika

Predsednik Srbija centra general Zdravko Ponoš izjavio je da vlast ulazi u represivniju fazu.

  • To je očekivano, jer je na čelo BIA postavljen Vladimir Orlić. Represija nije samo policijska palica, već i hapšenja i zadržavanje aktivista, kao i način na koji je ministarka pravde branila postupanje ispred zgrade suda. Koliko god režim bio uzdrman ipak je odlučio da ide sa dodatnom upotrebom sile i minimalnim popuštanjem. Pokušavaće da drži požar dalje od sebe. Neki ministar, koji se ni za šta ne pita će dati ostavku, a to ništa ne znači. Vučiću je najveći problem sa 15 žrtava to što mu je ugrožena dinamika projekta Ekspo. To je skandalozno, izjavio je Ponoš u emisiji Iza vesti i dodao da ne treba potceniti Vučićevu spremnost da posegne za aparatom sile pokušavajući da se odbrani.
  • Pitanje je i gde može da se skloni. Poznate su njegove veze sa organizovanim kriminalom. One su rizične za njega, pa je pitanje koliko može da se pomera.

Predsednik Srbija centra je istakao da je u Novom Sadu primenjena neprimerena upotreba sile, jer vlast državu doživljava kao batinu.

  • Aparat sile se bavi zaštitom vrha vlasti i njihovih kriminalnih veza od besa građana. Jučerašnji miran protest u Novom Sadu im je, zbog upotrebe sile, danas doveo u Novi Sad poslanike i odbornike iz cele Srbije. Sada će i građani koji su oklevali biti spremni na korak više u javnom pokazivanju otpora“, rekao je Ponoš i dodao da ono što se dešava sada u Novom Sadu treba da stigne do više od 50 odsto građana Srbije koji nisu informisani.
  • Zato opozicija mora da deluje u Skupštini, kako bi predstavila istinu građanima. Policajci ispred suda ne misle da štite koruptivnu vlast, već javni red. Neko im je usadio u glavu da su zaštićeni dok nose šlemove ili kapuljače. Nisu. Promeniće se vlast. Neko će iz te hijerarhije reći šta je ko radio da bi sebe spasao. Verujem da bi dobar deo policajaca, bili srećni da nisu ispred Suda. Oni su krajni izvršioci, mada svako od njih treba da razmisli da li će gurati poslanike ili stajati mirno. Inženjeri  odbijaju da stave potpis na dokumenta, jer ne žele da snose odgovornost zato što su nekome progledali kroz prste za nebezbednu gradnju. Oni su deo tihog bunta i građanske neposlušnosti, ali ne mogu da zaustave Srbiju. Advokati mogu na neko vreme. Zaposleni u EPS-u mogu da ugase svetlo u Srbiji. Opozicija je tu da pokreće i usmerava, ali ne može sama da promeni stvari, zaključio je Ponoš.
Tagovi:

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Ovo veb mesto koristi Akismet kako bi smanjilo nepoželjne. Saznajte kako se vaši komentari obrađuju.