Nemoj nas da snimaš, obratila se grupa zaposlenih u gradskoj administraciji reporteru Glasa Šumadije ispred autobusa na kome je pisao neki broj i Kragujevac. Ispred Rode, oko 11 sati, bila su parkirana četiri autobusa i jedan mini bus. Od funkcionera jedino raspoložena načelnica Šumadijskog upravnog okruga Biljana Ilić Stošić, koja kaže da je atmosfera lepa i da će ih biti „milion“ u Beogradu.
Od gradskih funkcionera tu je i Miroslav Petrašinović, predsednik Skupštine grada, ali i nekoliko nižih direktora u JKP „Šumadija“. U odnosu na broj zaposlenih, značajno je zastupljena Radio televizija Kragujevac, čiji snimatelji, primećeno je, na protest nisu poneli kamere.
Pouzdane informacije kažu i da je Jedinstvena Srbija u Kragujevcu „obezbedila“ dva autobusa.
Iz Kragujevca je, prema brojanju novinarskih ekipa i znatiželjnika, za Beograd, na završni miting Budućnost Srbije, otišlo desetak autobusa. Što samo potvrđuje atmosferu u kragujevačkim preduzećima i pritisak kome su zaposleni bili izloženi. Navodno je Kragujevac trebalo da obezbedi 50 autobusa, a svaki aktivista sigurnih desetoro putnika. Na autobusima su ispisani brojevi – Kragujevac 38, 27, međutim ako se saberu polasci sa svih punktova u gradu, dolazi se do cifre od desetak autobusa.
S druge strane, Glasu Šumadije su se danima javljali građani koji su 13. aprila, sopstvenim prevozom, išli na građanski protest „Svi kao jedan“. Brojanjem se dolazi do cifre od oko 200 automobila, a jedan od zaposlenih u javnom sektoru, koji je tog dana išao za Beograd, izračunao je da, ukoliko je u jednom automobilu bilo petoro putnika, svako je morao da izdvoji najmanje hiljadu i po dinara.
- Ako se uzme u obzir da je to bio 13. u mesecu, da radimo za tridesetak hiljada, izdatak je ozbiljan, ali je vredelo, priča ovaj Kragujevčanin.
Kragujevčani dzabe se ulizujete Dragom Vodji to je neuzvaćena ljubav! Grad vam liči na bimbardovanu i opustošenu rupu zahvaljujući njima. Srećan vam put!