Udruženje „300 Kragujevčana“ obratilo se gradonačelniku Kragujevca Radomiru Nikoluću, članici Gradskog veća za zdravsto i socijalna pitanja dr Gordani Damjanović i direktorim Kliničkog centra dr Predragu Sazdanoviću i Hitne pomoći dr Aleksandri Vasović sa zahtevom da reše problem koji, kako kažu, postoji u „organizaciji rada pedijatrijskog odeljka hitne pomoći u Kragujevcu“.
- Naime, u pedijatrijskom delu hitne pomoći radi troje lekara, od kojih dvoje lekara idu na odmor od 15. juna, pri čemu ostaje jedan lekar koji zasigurno ne može raditi svaku noćnu smenu, dok su kolege na odmoru. Takođe, ista situacija će se ponavljati i u naredna dva meseca, a verovatno i kasnije.
U Udruženju kažu da „postoje najave da će roditelji sa decom iz hitne pomoći biti upućivani na Pedijatrijsku kliniku – tercijarnu ustanovu (dogovor koji još nije postignut)“:
- Zabrinuti smo pre svega za zdravlje dece, ali i za učinkovitost lekara na klinici, koji već zbrinjavaju decu na odeljenju, od kojih su pojedina u teškom stanju. Pitamo se da li je normalno da jedan dežurni lekar noću, koji radi sa četiri medicinske sestre na klinici zbrinjava decu u intenzivnoj nezi i u ambulanti treba da zbrine ujede krpelja, povišene temperature, prolive, povraćanja i slična stanja, koja su do sada zbrinjavali lekari i medicinske sestre u hitnoj pomoći, a nekada je to i po 20-30 pregleda za noć?! Šta će se desiti ako se očekivano zbog velikog obima posla dogodi neki propust?!
U „300 Kragujevčana“ predlažu „povlačenje pedijatara sa biroa koji su tek završili specijalizaciju i potpisivanje ugovora na 3 meseca sa njima, kako bi se delovalo trenutno i sprečile neželjene posledice; ako je KC Kragujevac u mogućnosti da u tom periodu angažuje i plati dežurstva još jednom lekaru i medicinskoj sestri sa Pedijatrijske klinike koji bi bili opredeljeni za prijemnu ambulantu“. I kao dugotrajno rešenje – zapošljavanje mladih, tek svršenih lekara specijalista ili specijalizanata na završnim godinama, kako u hitnoj pomoći, tako i u okviru doma zdravlja.