U Kragujevcu zbog vrućina za petinu veća potrošnja vode, česti kolapsi na javnim mestima

Grad

Potrošnja vode u Kragujevcu je povećana za 20 odsto i dnevno se troši 60 miliona litara, ali redovno snabdevanje nije ugroženo pa restrikcije nisu planirane, rečeno je danas agenciji Beta u gradskom Javno-komunalnom preduzeću Vodovod i kanalizacija.

Direktor tog preduzeća Nebojša Jakovljević rekao je da se vodom nesmetano snabdeva 70.000 domaćinstava i privrednih subjekata na području Kragujevca i opštine Batočina, kojima se voda isporučuje preko sistema kragujevačkog Vodovoda.

Po njegovim rečima, potrošačima je obezbeđena voda čiju ispravnost garantuju referentne ustanove.

Kako Beta nezvanično saznaje, po zahtevu iz pojedinih prigradskih naselja i sela koja nisu priključena na sistem Vodovoda, iz Kragujevca se upućuju cisterne sa pijaćom i tehničkom vodom.

Na području opštine Topola već nekoliko dana su na snazi restrikcije u vodosnabdevanju za potrošače koji su priključeni na sistem Jarmenovci.

U sedam sela voda je isključena „do daljeg“, a u Topoli restrikcije traju od večeri do jutra.

Javno-komunalno preduzeće Rača je apelovalo na potrošače u toj opštini da racionalno i namenski troše vodu pošto je potrošnja „višestruko povećana usled visokih temperatura, što vodovodni sistem ne može da podrži“.

Kako Beta nezvanično saznaje, restrikcije na području Rače traju od ponoći do 6 sati ujutru.

Zbog visokih temperatura povećan je i broj intervencija Hitne pomoći u Kragujevcu, a pacijenti traže pomoć pre svega zbog oscilacija krvnog pritiska, a povećan je i broj poziva astmatičara i onkoloških pacijenata.

Po rečima doktorke Hitne pomoći Vesne Gemaljević, roditelji traže savete za decu koja imaju visoku temperaturu, dijareju i povraćaju.

Ona je kazala da dnevno obave oko 40 intervencija od kojih polovinu na javnom mestu, pre svega zbog kolapsnih stanja uglavnom starijih građana.

Dodala je da je juče velika većina pacijenata kojima je pružena hitna pomoć prevezena u bolnicu.

Usled visokih temperatura, izmenjeno je radno vreme zaposlenima sektora niskogradnje u JKP „Šumadija“ koji rade na terenu pa se asfaltiranje ulica i obeležavanje saobraćajne signalizacije obavlja od 5 do 13 časova.

Tagovi:

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Ovo veb mesto koristi Akismet kako bi smanjilo nepoželjne. Saznajte kako se vaši komentari obrađuju.