Trijumfom nad Dinamom Radnički zadržao čelnu poziciju

Rukometaši Radničkog su u derbi susretu 3. kola Super rukometne lige sigurnom igrom i konstantnim vođstvom od prvog minuta, savladali ekipu Dinama iz Pančeva rezultatom 29:28, poluvreme 17:14 i tako nakon nekompletnog kola zadržali čelno mesto na tabeli sa maksimalnim učinkom i osvojenih 6 bodova.

Kragujevčani su u duel sa Dinamom ušli znatno oslabljeni, nakon već odsutnih Đerića i Kasalovića na prethodnoj utakmici sa Obilićem ih je zadesio veliki peh, teška povreda kolena startnog levog beka Panića i sama ta kadrovska situacija je bila razlog za brigu stručnog štaba domaćih. Susret prvoplasiranih ekipa na tabeli je počeo izjednačeno, u ritmu gol za gol, a Radnički prvi dolazi do plus 2 (4:2, 6.min) koje održava do 9.minuta (7:5). Čvršča igra u odbrani i bravure Dušana Petrovića na golu im donose po prvi put osetno vođstvo (9:5, 11.min) pogotkom veterana Đukića. Minut odmora gostiju im ništa dobro nije doneo, jer domaćin nastavlja sa sjajnom i atraktivnom igrom i golom Barudžića dolazi do velike prednosti (14:8, 23.min). Do isteka prvog dela igre šumadijski superligaš održava vođstvo, koje Pančevci uspevaju da smanje na 3 gola zaostatka sa zvukom sirene (17:14).

Krenuli su gostujući igrači odlučno i snažno početkom drugog poluvremena i nakon 6 minuta uspeli da svedu rezultatski zaostatak na samo gol minusa (18:17, 36.min). Kragujevčani odbijaju nalet, no Pančevci u 41.minutu ponovo prilaze na minus 1 (20:19), ali je u tim trenucima krenula rapsodija u crvenom, rastrčali su se domaćini po parketu hale Jezero i u 51.minutu preko Medića dolaze do 26:21, a nakon četiri minuta i do 29:23. Skraćena rotacija čete Rodoljuba Kurandića je uzela danak u poslednjih 5 minuta, kada su gosti postigli 5 golova što je ipak bilo nedovoljno, pa je tako Radnički slavio rezultatom 29:28 i zadržao prvo mesto na tabeli.

U redovima kragujevačkog superligaša titulu najboljih strelaca su poneli Miloš Barudžić sa 8 i Milan Đukić sa 7 pogodaka dok su kod gostiju golgeterski prednjačili Marko Perović sa 12i Boško Stanisavljević sa 4 postignuta gola.

Igrač utakmice: Dušan Petrović (Radnički)

RK Radnički – RK Dinamo: 29:28 (17:14)

Kragujevac: Hala Jezero. Gledalaca: 350

Sudije: Ivan Mošorinski, Aleksandar Pandžić

Sedmerci: Radnički 5 (3), Dinamo 5 (5)

Isključenja: Radnički 8 min, Dinamo 4 min

Radnički: Veljković 1, Maljević 3, Kolaković, Barbulović, Mutavdžić 1, Gemaljević,  Mojsilović, Medić 6, Petrović (13 odbrana), Barudžić 8, Karanović, Veličković, Stanojev 2, Vitošević, Đukić 7, Barjaktarević 1.

Dinamo: Ćirović (odbrana), Bekić 1, Stanisavljević 4, Bogdanović 1, Perović 12, Tasić, Kosanović (9 odbrana), Čabrilo, Pavlović 1, Ilić, Stamatović, Stamenković 3, Rančić, Đurović 2, Feješ 2, Kolundžić 2.

U narednoj utakmici 4.kola Super rukometne lige Radnički je opet domaćin i ugostiće ekipu Jugovića iz Kaća u subotu 5.oktobra.