„Šumadija 1903” pobedila „Omladinca”

Fudbaleri „Šumadija 1903” pobedili „Omladinca”, pobedili su u prvom kolu, reorganizovanog zonskog stepena takmičenja, Zone Morava ekipu „Omladinca” iz Novog Sela, rezultatom 3:0.

Fudbalski Savez regiona zapadne Srbije je u interesu fudbala i podizanja kvaliteta takmičenja  napravio reorganizaciju pa će se u sezoni 2024/25 umesto u dosadašnje četiri, zonaši takmičiti u tri zone po 14 klubova. Pored zone Drina i Dunav nama najinteresantnija biće zona Morava u kojoj Kragujevac ima samo jednog predstavnika i to FK Šumadija 1903.

I ove godine se nastavio crni niz klubova iz Kragujevca koji su ili odustali od takmičenja tokom prvenstava ili nisu ni započeli takmičenje kao u poslednjem slučaju kada je od prelaska u zonu odustala ekipa FK Divostin pobednik Prve lige grada Kragujevca.

Šumadinci su na premijeri na Bubnju savladali povratnika u zonu ekipu Omladinac iz Novog Sela rezultatom 3:0.

Dobra igra domaćina urodila je plodom u 41. minutu kada je Božović postigao prvi pogodak za Šumadiju u ovoj sezoni. Na odmor se otišlo sa prednošću od 2:0 sobzirom da je igrač Omladinca Bošković u 45. minutu zatresao svoju mrežu.

U drugom delu igre Šumadija bolja i konkretnija , sa dosta prilika za postizanje pogotka i uz veliki posed lopte, ali samo jedan pogodak u mreži gostiju i to tek u 90. minutu kada je precizan bio Blagojević.

• Vrlo je važno da pobedi u prvom kolu što smo mi i ostvarili. Igrali smo potiv motivisanog gosta koji se ove godine vratio u zonu i na premijeri je svakako želeo da ostavi što bolji utisak. Mi smo odigrali dobru utakmicu, nismo baš ispoštovali svaki dogovor iz svlačionice ali imajući u vidu da smo i ove godine najmlađa ekipa u ligi očekivano je da imamo određenih padova u igri. I ove godine smo doveli samo planirana pojačanja bez gomilanja igračkog kadra da bi što više igrača iz naše škole dobilo šansu da se afirmiše i fudbalski razvija u zonskom stepenu takmičenja, izjavio je šef stručnog štaba FK „Šumadija 1903”, Aleksandar Dedeić.

Narednu utakmicu FK „Šumadija 1903” igra predstojećeg vikenda u Raški protiv ekipe „FK Bane”.

Izvor: InfoKG
Fotografija: Arhiva, foto Nikola Mujović