Narodni poslanik stranke Srbija centar Stefan Janjić izjavio je da „vlast beži od odgovornosti za zločin koji se 1. novembra desio u Novom Sadu, zločin koji je, za sada, bez kazne“.
Janjić je u emisiji Na Glasu rekao je da postoji informacija da je saslušano 66 ljudi, ali da sem, sada već bivšeg ministra Vesića, ne zna se ko su ti ljudi.
- Imamo strašne propuste u istrazi, delovi nadstrešnice su sklonjeni, ne znamo kako je ona pala… Vlast je pokušavala da nas ubedi da nadstrešnica nije rekonstruisana, iako se videlo da jeste. Neko je loše uradio posao zbog ogromne korupcije i što je želeo da što više novca stavi u džepove.
Janjić podseća da je predsednik Srbije Aleksandar Vučić u Novi Sad došao prvi put nakon tragedije 5. novembra, u vreme dok je u tom gradu trajao protest.
- Nije ni obišao Železničku stanicu, odmah je pohrlio u svoje prostorije, gde su ga dočekale pristalice. Došao je tamo samo zato što se zabrinuo što je bačena crvena farba na prostorije SNS-a, prčao kako su skinute zastave Srbije, koje su i skinute da ne bi bile umazane bojom. I niko nije u pritvoru od onih koji bi mogli da budu odgovorni, već su u pritvoru obični građani koji su učestvovali u protestima. Policija nije reagovala kada su huligani lomili Gradsku kuću, ali je zato hvatala studente i učesnike protesta. Priveden je i Goran Ješić…
Poslanik stranke Srbija centar smatra da vlast pokušava da „razbija“ opozicione stranke, ali da je „fokus“ na poslaničkim grupama:
- Mislim da im je cilj da nas onemoguće da imamo 84 poslanika, što je trećina neophodna da se zakaže vanredna sednica Skupština, sa temom koju bismo mi predložili, bili izvestioci, a samim tim i neograničeno vreme za diskusiju. Mislim da je cela ta priča oko loših odnosa u opoziciji preuveličana. Bili smo jedinstveni na sednici u vezi sa litijumom. Podneli smo zajednički predlog za sazivanje sednice u vezi sa Kosovom i Metohijom.
Janjić kaže da će opozicione stranke tražiti sednicu Skupštine na kojoj će se glasati o poverenju Vladi Srbije.
- Potrebno je da zahtev za tu sednicu potpiše najmanje 60 poslanika. Nakon što se predlog preda, to bi bila prva naredna sednica, a najranije u roku od pet dana. Već smo spremili predlog, u toku je skupljanje potpisa.