Šampion slavio u Jezeru

Rukometaši Radničkog su u susretu 6.kola Super rukometne lige pretrpeli poraz na svom terenu od šampiona Srbije, ekipe Vojvodine iz Novog Sada rezultatom 24:36, poluvreme 13:17. Ovim porazom Kragujevčani ostaju sa 6 osvojenih bodova.

Motivisano, odlučno i hrabro su u večerašnji duel protiv jedanaestostrukog prvaka države ušli domaći igrači, vrlo brzo došli do vođstva 2:0 (3.min), a onda i do plus 3 (5:2, 7.min), no Novosađani dolaze do svoje igre i do egala, a nedugo zatim i prvi put do prednosti (6:7, 13.min). Nošeni podrškom sa tribina svojih vatrenih navijača, igrači Radničkog su pružili sjajan otpor Vojvodini i držali se na rezultatskoj klackalici sve do 22.minuta i rezultata 11:11, kada duža klupa gostiju dolazi do izražaja, tako da se na veliki odmor odlazi rezultatom 13:17.

Krenuli su odlučnije momci u večeras belim dresovima početkom drugog dela igre i uspeli da svedu rezultatski zaostatak na 2 gola (16:18, 36.min), ali su gostujući rukometaši odlučno odbili taj nalet, u čemu im je značajno pomogao i najbolji pojedinac meča, čuvar mreže Trnavac i prednost je počela da raste. Samo u pojedinim trenucima Radnički je uspeo da uhvati kakav-takav priključak, no kako je utakmica odmicala razlika je postajala sve veća. U 55.minutu beležimo i prvi dvocifreni rezultatski minus (20:30), koji su gosti povećavali sve do konačnih 24:36.

U redovima kragujevačkog superligaša titulu najboljih strelaca su poneli Dušan Medić i Radovan Maljević sa po 7 pogodaka, dok su kod gostiju golgeterski prednjačili Vukašin Vorkapić sa 14i Baris Pukhouski sa 6 postignutih golova.

Igrač utakmice: Andrej Trnavac (Vojvodina)

RK Radnički – RK Vojvodina: 24:36 (13:17)

Kragujevac: Hala Jezero. Gledalaca: 500

Sudije: Miloš i Đorđe Jevtić

Sedmerci: Radnički 6 (5), Vojvodina 3 (3)

Isključenja: Radnički 6 min, Vojvodina 12 min

Radnički: Veljković, Maljević 7,Kolaković, Barbulović, Mutavdžić 1, Gemaljević (3 odbrane),  Mojsilović, Medić 7, Kasalović, Petrović (7 odbrana), Barudžić 2, Karanović 1, Stanojev 2, Vitošević, Đukić 1, Barjaktarević 3.

Vojvodina: Vorkapić 14, Milić, Vukovljak, Draško, Pedro 2, Trnavac (12 odbrana, sedmerac), Pušica, Rađenović 1, Nikolić 2, Dodić 2, Predović, Đorđić 2, Kavčić 2, Hesham 5, Pukhouski 6, Jovanović.

U narednoj utakmici 7.kola Super rukometne lige Radnički putuje u Beograd gde će ih u hali “Šumice” ugostiti ekipa Crvene zvezde Maxbet u subotu 26. oktobra.