Rakić i Kovačević pitali tužilaštvo dokle se stiglo sa istragom za lokaciju Zastavin servis i dobili odgovor – nigde

Grad Politika

Poslednja rata od ukupno 296 miliona dinara za lokaciju Zastavin servis isplaćena je jednoj firmi iz Kragujevca i takođe privatniku iz Novog Sada 20. maja ove godine. Što se desilo u vreme kada je kragujevačka opozicija izdejstvovala formiranje anketnog odbora, nakon što je na dve sednice Skupštine grada ćutala za govornicom.

Predstavnici jedinstvene opozicije Kragujevca podneli su u martu 2024. godine Posebnom odeljenju za suzbijanje korupcije u Kraljevu i krivične prijave protiv nekadašnjeg predsednika lokalnog parlamenta Miroslava Petrašinovića za nesavestan rad u službi, a protiv gradonačelnika Nikole Dašića i gradskog pravobranioca Zlatka Georgievskog za zloupotrebu službenog položaja.

Anketni odbor ne zaseda ni pola godine od formiranja, zamenik predsednika odbora Miroslav Petrašinović moraće da bude zamenjen, jer je u međuvremenu imenovan za direktora JKP Šumadija, a iz Tužilaštva u Kraljevu nema nikakvih vesti. To su sve razlozi što su lideri Kragujevačke inicijative i Šumadijskog bloka 21, Slađan Rakić i Boris Kovačević išli u Kraljevo i tražili informacije.

Slađan Rakić podseća da je u „posetu“ javnom tužiocu Draganu Jovanoviću išao drugi put.

  • Na pitanje dokle se stiglo dobili smo odgovor od tužioca da se nigde se nije stiglo, tj. nema nikakvih konkretnih rezultata o postupcima za koje je zadužio Policijsku Upravu u Kragujevcu. Sem da su nešto preduzeli ali ne zna tačno šta. Na naše pitanje – zašto se toliko dugo čeka kada je potrebno da se sakupi svega par papira i uzmu izjave od gradonačelnika, bivšeg predsednika Skupštine grada i Gradskog pravobranioca, dobili smo odgovor da su prebukirani krivičnim prijavama, postupcima koji se vode pred sudom i da je mali broj javnih tužilaca za ovaj naš region, prepričava Rakić razgovor sa tužiocem.

Lider Kragujevačke inicijative kaže da su se odbornici iz Kragujevca „i sami smo uverili da su uslovi u kojima rade tužioci nemogući“:

  • Male kancelarije, kartonske kutije sa dokumentima, predmeti, registratori složeni na gomilama po stolu, policama i ponajviše na podu. Takođe su i hodnicima koji su postali uski jer su prebukirani predmetima. Mi od ovoga ne odustajemo, ne želimo da vršimo bilo kakav pritisak na ishod, već samo da nam se kaže da li ima osnova ili ne, da li je prekršen zakon prilikom isplate 296 miliona ili nije. Zato kao odgovorni građani i odbornici Skupštine grada Kragujevca za desetak dana ponovo idemo do Kraljevo, a u međuvremenu tužioc gospodin Jovanović obećao da nam da konkretnu informaciju od PU Kragujevac šta se uradilo do sada.

Boris Kovačević podseća da je „pre skoro godinu dana otkrivena možda i najveća korupcionaška afera u istorji Kragujevca u okviru koje je budžet grada Kragujevca protivpravno oštećen za 296 miliona dinara“.

On kaže da, „za sada ne deluje da ima pomaka“, ali da je na odbornicima da nastave da „sarađuju sa institucijama, nude pomoć i zahtevaju odgovore“. I najavljuju novi put za Kraljevo.

Tagovi:

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Ovo veb mesto koristi Akismet kako bi smanjilo nepoželjne. Saznajte kako se vaši komentari obrađuju.