Radnički u Ligi šampiona!

Grad Sport

Kragujevački Radnički izborio je plasman u Ligu šampiona!

Tim trenera Uroša Stevanovića je večeras upisao i treću pobedu na kvalifikacionom turniru čiji je bio domaćin, i to posle još jednog fenomenalnog preokreta!

Radnički je u trećem kolu, pred punim tribinama savladao zagrebačku Mladost sa 9:8, zahvaljujući seriji od 6:0 u trećoj i četvrtoj četvrtini!

Povela je Mladost golom Lazića iz kontranapada, posle isključenja Nikole Jakšića.

Nikako Kragujevčani nisu uspevali da nađu put do mreže odličnog Marcelića, a na drugoj strani Vrlić koristi igrača više i Mladost je povela sa 2:0.

Tim rezultatom završena je prva četvrtina, a ni početkom druge Pijetlović ne uspeva da savlada izvanrednog Marcelića. Srećom, Kragujevčani su solidno delovali u odbrani, a Buljubašić je isključen početkom druge deonice, pokazan mu je direktan crveni karton.

Ni to ekipa Radničkog ne uspeva da iskoristi, usledila je nova odbrana Marcelića, a na drugoj strani Lazić postiže svoj drugi gol na ovom meču i Mladost je povela sa velikih 3:0.

Još jedan bezidejan napad Kragujevčana, Vićković je pogodio prečku, a Ante Vukičević to kažnjava za 4:0 u korist Zagrepčana!

I konačno, posle 12 minuta igre Radnički stiže do prvog gola, a postigao ga je Murišić sa dva metra.

Međutim, nije to uzdrmalo goste, Bušić postiže efektan gol za 5:1, a Vićković još jednom pogađa prečku, i to sa igračem više… Bila je to čak osma situacija sa igračem više koju Kragujevčani nisu iskoristili od početka meča.

Nikola Jakšić je svojim golom početkom treće deonice vratio nadu Radničkom, ali zatim slede još dva gola gostiju koji su poveli sa 7:2.

Drašović sa distance smanjuje na 7:3, ali ponovo Radnički ne uspeva da se odbrani, novi gol Vukičevića za 8:3 u korist Mladosti. I ko bi rekao tada da će to biti poslednji gol Zagrepčana na ovoj utakmici…

Nikola Jakšić ponovo smanjuje na “minus četiri“, napad je konačno profunkcionisao u trećoj deonici, ali je bila neophodna bolja igra u odbrani.

I kada su pet zaigrali bolje u defanzivi, vaterpolisti Radničkog do kraja trećeg kvartala nisu iskoristili dve prilike da smanje na dva gola razlike, pa se u poslednjih osam minuta ušlo rezultatom 8:5 u korist Mladosti.

A onda, repriza onoga što je Radnički uradio i u prvom meču ovog turnira protiv BVSC-a!

Novi fenomenalni preokret u poslednjoj četvrtini, ponovo je tim Uroša Stevanovića uspeo da nadoknadi tri gola zaostatka, a ovoga puta se za potpuni preokret pobrinuo Nikola Jakšić, koji je svojim golom doneo prvo i jedino vođsvo Kragujevčanima u ovom meču, a ujedno i pobedu za plasman u Ligu šampiona!

Izvor: Sportske.net