Radnički sigurnom igrom do početnih bodova

Rukometaši Radničkog su u susretu Prvog kola Super rukometne lige sigurnom i na momente atraktivnom igrom savladali na svom parketu ekipu Dubočice 54 iz Leskovca rezultatom 31:22, poluvreme 16:9 i tako uspešno započeli ovogodišnji šampionat.

Prvi susret u prvenstvu uvek donosi ne samo neizvesnu igru, nego je i nezahvalno prognozirati krajnji rezultat. Oprezni su bili u stručnom štabu domaćina, naglašavajući da su Leskovčani iskusna ekipa koja dugo igra zajedno i sa kojom su u prošlosti uvek teško izlazili na kraj, no situacija na parketu hale Jezero je pokazala drugačije stanje stvari. Krenuli su oprezno i tvrdo u odbrani i jedni i drugi, tako da je nakon 5 minuta rezultat glasio 2:2. Radnički dolazi do svoje igre i na sredini prvog dela igre ima prvo opipljivije vođstvo (7:3). Upravo u tim trenucima nakon sjajnih odbrambenih reakcija, momci trenera Kurandića nisu iskoristili dva vezana kontranapada kako bi zacementirali prednost, ali zaslužuju sve pohvale za igru u fazi odbrane, jer su četvrti gol primili tek u 19.minutu (7:4). Neprepoznatljivi su bili gosti, dok su Kragujevčani prosto leteli na terenu uz sjajnu podršku oba čuvara mreže, tako da su u 23.minutu imali plus 6 (10:4). Na kratko se trgla Dubočica, smanjila na minus 4, no Radnički novom ofanzivom dolazi do prednosti od plus 7 (14:7, 28.min), koju je zadržao do isteka 30.minuta (16:9).

Ni na startu drugog dela, domaći igrači nisu dali Leskovčanima da otvore oči. Čvrsta igra u odbrani, maštovita u fazi napada je dovela do toga da već u 41.minutu steknu dvocifrenu prednost (22:12) i već tada je bilo jasno ko osvaja prve bodove u prvenstvu. Nije skidao Radnički nogu sa gasa, ređale su se dobre akcije u kombinaciji sa granitnom odbranom, tako da u 48.minutu golom novajlije Karanovića dolazi do nove najveće prednosti, plus 12 (26:14). Do kraja utakmice, Kragujevčani su održavali prednost, a poslednjih par minuta klupa domaćih je iskoristila da malo promeša karte i ukaže šansu pojedinim igračima sa klupe, tako da uz poslednji zvuk sirene beležimo konačni rezultat 31:22.

Stručni štab Radničkog je naglasio da je izuzetno zadovoljan kvalitetom igre, borbenošću, a posebno jedinstvom na terenu.

U redovima kragujevačkog superligaša čak četiri igrača su ponela titulu najboljih strelaca sa po 5 pogodaka: Miloš Barudžić, Petar Panić, Stefan Stanojev i Milan Đukić, dok su kod gostiju golgeterski prednjačili Andrija Atanasković sa 5i Lazar Pavlović sa 4 postignuta gola.

Igrač utakmice: Petar Panić (Radnički)

RK Radnički – RK Dubočica 54: 31:22 (16:9)

Kragujevac: Hala Jezero Gledalaca: 300

Sudije: Marko Boričić, Dejan Marković

Sedmerci: Radnički 2 (1), Dubočica 6 (2)

Isključenja: Radnički 12 min, Dubočica 6 min

Radnički: Veljković, Maljević 2, Kolaković, Barbulović, Mutavdžić, Gemaljević (5 odbrana, 2 sedmerca), Mojsilović, Medić 4, Petrović (7 odbrana, sedmerac), Barudžić 5, Karanović 3, Stanojev 5, Panić 5, Vitošević, Đukić 5, Barjaktarević 2.

Dubočica: L. Pavlović 4, Radulović 3, Petrović, Trako, Manojlović, Ivanoski 3, I. Mitrović, A. Mitrović, Atanasković 5, Dimitrijević 2, Ristović 3, M. Pavlović , A. Pavlović, Živković 2, Kocić (5 odbrana, sedmerac), Arđelan (8 odbrana).

U narednoj utakmici 2.kola Super rukometne lige, rukometaši Radničkog putuju u Beograd na megdan ekipi Obilića u nedelju 22. septembra.