Radnički protutnjao Banjicom

Grad

Rukometaši Radničkog su u okviru 2.kola Super rukometne lige savladali ekipu Obilića u gostima rezultatom 31:24, poluvreme 14:10, tako da nakon dve runde šampionata imaju maksimalni bodovni učinak i nalaze se na deobi prvog mesta sa ekipama Partizana i Dinama.

Dueli sa Obilićem na njihovom terenu su oduvek obilovali visokom dozom neizvesnosti, jer su vitezovi sa Vračara poznati kao ekipa koja sjajno igra na Banjici. Neizvesnost je trajala samo do startnih 1:1, a onda je Radnički na krilima čvrste odbrane i sjajnim intervencijama Gemaljevića došao do plus 4 (1:5, 7.min). Minut odmora klupe domaćina je značio igračima Obilića, koji uspevaju da se približe na samo gol zaostatka (5:6, 14.min). Da nesreća za goste bude veća, u tim trenucima se povredio startni levi bek Panić koji se nije vratio na teren do kraja utakmice. Stisli su zube momci u crvenom, odbili nalet domaćih igrača i nakon 7 minuta ponovo poveli sa 4 gola razlike (6:10, 21.min). Pomenutu prednost su održali do kraja prvog dela igre i na veliki odmor se otišlo rezultatom 10:14.

Krenuli su odlučno domaći rukometaši početkom drugih 30 minuta, uspeli u par navrata da održe rezultatski zaostatak iz prvog dela igre, no gosti su sve njihove napore anulirali i u 40.minutu dolaze do najveće prednosti (14:21), a nedugo zatim i do plus 8 na svom kontu (15:23, 44.min). Odmah nakon pomenute prednosti, Kragujevčani usled trećeg isključenja Stanojeva i crvenog kartona Đukića ostaju bez dva izuzetno bitna igrača. Apetiti Obilića su u tim trenucima porasli, no momci sa klupe koje je na teren poslao šef struke Kurandić su opravdali očekivanja i hrabrošću, timskim duhom i borbenošću znalački priveli utakmicu kraju konačnim rezultatom 24:31.

Najefikasniji u redovima domaćina su bili Marko Popović sa 6, Nemanja Gojković i Boris Jovanović su dodali po4pogotka, dok su kod Radničkog golgeterski najraspoloženiji bili Dušan Medić sa 6 i Miloš Barudžić sa 5 postignutih golova.

Igrač utakmice: Janko Gemaljević (Radnički)

RK Obilić – RK Radnički: 24:31 (10:14)

Beograd: SC “Voždovac“. Gledalaca: 150

Sudije: Stefan Berdić, Filip Šorak

Sedmerci: Obilić 5 (2), Radnički 3 (3)

Isključenja: Obilić 14 min, Radnički 18 min

Obilić: Ostojić, Perić, Gojković 4, Draškić, Antelj 1 (10 odbrana), Denić, Ivanić 1, Jovanović 4, Popović 6, Stojanović 1, Mandić 3, Turudić 2, Duracović 1, Stanisavljević, Ćirić 1, Tasić (3 odbrane).

Radnički: Veljković 1, Maljević 4, Barbulović, Mutavdžić 4, Gemaljević (12 odbrana, 3 sedmerca), Medić 6, Kasalović , Petrović (2 odbrane), Barudžić 5, Karanović, Veličković, Stanojev 4, Panić 2, Đukić 3, Barjaktarević 2.

Radnički će u utakmici 3.kola SRL ugostiti ekipu pančevačkog Dinama u petak 27. septembra od 19 časova pred kamerama TV Arenasport.