Radnički preokretom do polufinala Kupa

Sport

Rukometaši Radničkog su na vrućem terenu SC „Jezero“ u Kikindi nakon preokreta u poslednja 4 minuta savladali domaćina ekipu Kikinde-Grindex u okviru četvrtfinala Kupa „prof.dr Branislav Pokrajac“ rezultatom 30:28, poluvreme 15:18 i tako izborili učešće u polufinalu našeg najmasovnijeg takmičenja. Ime protivnika u nastavku takmičenja će saznati u petak 24.februara kada će biti izvučeni polufinalni parovi.

Staro pravilo da u Kup takmičenju nema favorita bez obzira na trenutnu formu umalo se nije obilo večeras o glavu momcima u crvenim dresovima. Domaćin je bolje otvorio meč i dok su se gosti osvestili, poveo 3:0 u 3.minutu, a nakon 4 minuta ima i plus 4 (5:1, 7.min) što je bio znak za uzbunu gostujućeg stručnog štaba da zatraži minut odmora, no nakon njega Kikinđani dolaze i do velikih 5 golova prednosti (6:1, 9.min). Pomenutu prednost domaći igrači su održavali do 14. minuta i rezultata 9:4, kada se Radnički prenuo i smanjio na 10:7 (17.min), no domaćin ponovo vodi sa plus 4 (12:8,18.min). U narednih 5 minuta smo videli deo onoga čime gosti raspolažu, koji preko Grubora prilaze na minus 1 (14:13, 23.min), no rukometaši Kikinde ponovo dolaze do velikih 4,17:13 pa 18:14. Pogotkom u 28. minutu Barudžić postavlja krajnjih 18:15 na velikom odmoru.

Očekivalo se da šumadijski superligaš na startu drugog dela krene furiozno kako samo on ume, no Kikinda ponovo dolazi do plus 4 (20:16, 34.min). Prvu veliku priliku da okrenu vodenicu na svoj ćurak, Kragujevčani su imali pri rezultatu 20:18 kada iz tri kontranapada nisu uspeli da savladaju čuvara mreže domaćih Gaćinovića, što domaćin koristi i u 50. minut ulazi vođstvom 25:21, što je bio, ispostavilo se, momenat kada gosti kreću u završni udar. Bolja fizička pripremljenost, povećana agresivnost u odbrani i par odbranjenih šuteva Zlatanovića su urodila plodom. Crveni kreću u furiozne napade i u 57. minutu Barudžić iz kontranapada po prvi put dovodi svoj tim do izjednačenja, a ostatak utakmice je bio čista rutina i dokaz da se utakmica igra svih 60 minuta. U roku od 2 minuta Radnički je imao plus 3 (27:30, 59.min), a domaćin je uspeo samo da ublaži poraz za konačnih 28:30.

Najefikasniji u redovima domaćina su bili Nikola Vrgović sa 10 i Dušan Ilijin sa 9 pogodaka, dok su kod pobednika golgeterski najraspoloženiji bili MilošBarudžić sa 9 i Filip Grubor sa 6 postignutih golova.

Igrač utakmice: Marko Gaćinović (Kikinda)

RK Kikinda Grindex – RK Radnički: 28:30 (18:15)

Kikinda: SC“Jezero“. Gledalaca150

SudijeDušan Cvetković, Igor Nikolić

SedmerciKikinda 6 (5), Radnički 4 (4)

IsključenjaKikinda 10 min, Radnički 6 min

Kikinda: Balaban, Kukić, Stojanović 2, Vidović, Kostić, Trninić, Miškov, Šijan 5, Vrgović 10, Panić, Rakić 2, Komarek, Ilijin 9, Gaćinović (12 odbrana).

RadničkiMaljević, Grubor 6, Stanisavljević 5, Prodanović, Mutavdžić 1, S. Đerić, Mojsilović, Kasalović 4, Barudžić 9, Knežević, Utvić, L. Đerić 3, Stanojev 2, Vasiljević, Jovanović, Zlatanović (7 odbrana, sedmerac).

U narednoj utakmici 17. kola Arkus lige, rukometaši Radničkog gostuju ekipi Topličanina u Prokuplju u subotu 25. februara.