Radnički poražen u komšijskom duelu

Rukometašice Radničkog su u osmom kolu Super rukometne lige poražene na svom terenu od  ekipe Bekament BB iz Aranđelovca rezultatom 22:28, poluvreme 10:12. Nakon ove runde takmičenja, Kragujevčanke se i dalje nalaze na devetom mestu sa 3 osvojena boda.

Dueli starih rivala su bez obzira na trenutnu poziciju na tabeli donosili veliku dozu neizvesnosti i puno dobrog rukometa, pa se tako očekivalo i u večerašnjem susretu. Gošće su bolje otvorile meč i stekle startnu prednost 1:4 u 11. minutu, no igračice Radničkog su se oslobodile startnog grča osećaja važnosti meča i ubrzo dolaze do svoje igre kada pogotkom Zorice Ranković sa linije od 7 metara dolaze do izjednačenja (5:5, 15.min). Znatno iskusnije Aranđelovčanke dolaze do daha i u roku od 6 minuta na svom kontu imaju plus 5 (5:9, 21.min). Do kraja prvog dela igre, Kragujevčanke su bile u konstantnom minusu od 3 do 4 gola, međutim pred sam kraj sa dva uzastopna pogotka Željane Radaković svode prednost gošći na minus dva (10:12).

Na samom startu drugog poluvremena rukometašice Radničkog su se dva puta približile na samo gol zaostatka (11:12 i 13:14), ali duža klupa gošći iz Aranđelovca tada počinje da daje rezultat, kada se odvajaju na plus 4 (13:17, 37.min). Uz veliku borbenost i želju, Kragujevčanke nikako nisu uspevale da uhvate rezultatski priključak i učine utakmicu neizvesnijom. Samo u jednom trenutku u 41. minutu prilaze na dva gola minusa (16:18), no Bekament nije dozvolio da njihova prednost dođe u pitanje. Do kraja susreta gošće su držale konce u rukama i na kraju trijumfovale konačnim ishodom 22:28.

U redovima Radničkog najefikasnije su bile Željana Radaković sa 8 i Valentina Božinović sa 5 pogodaka, dok su kod gošći titulu najboljeg strelca ponele Tamara Preković i Ljubica Simić sa po 5 postignutih golova.

Igrač utakmice: Tamara Preković (Bekament BB)

RK Radnički – ŽRK Bekament BB: 22:28 (10:12)

Kragujevac: Hala Jezero. Gledalaca: 200

Sudije: Vanja Antić, Jelena Jakovljević

Sedmerci: Radnički 5 (3), Bekament 5 (3)
Isključenja: Radnički 10 min, Bekament 8 min

Radnički: Pojužina (4 odbrane), Jonović 1, Đorđević, Stošić 1, Salijoski, Pidro (5 odbrana), Inđić 2, Božinović 5, Radaković 8, D. Ranković 1, Petrović, Vučićević, Z. Ranković 4, Andrić.

Bekament BB: Cvetković (1 odbrana), Mikić 3, Preković 5, Anić 4, Petrović 3, Malenović 2, Kostić (9 odbrana), Marković, Armuš, Ivković 2, Simić 5, Radojičić, Rajović, Tomković 4.

Narednog vikenda rukometašice Radničkog idu na noge vicešampionkama Srbije, ekipi Železničara iz Inđije.