Radnički poklekao u samom finišu

Rukometaši Radničkog su nakon velike borbe poraženi na svom terenu od desetostrukog uzastopnog šampiona države, ekipe Vojvodine iz Novog Sada rezultatom 24:29, poluvreme 14:15. Kragujevčani se i nakon ovog kola nalaze na petom mestu sa 4 osvojena boda.

Poslednjih par utakmica u hali Jezero koje su momci u crvenim dresovima odigrali sa šampionom Srbije, uvek su obilovale velikom dozom borbenosti, adrenalina i velike neizvesnosti. Iako su u meč ušli bez povređenog  Kasalovića domaći igrači su bez respekta i odlučno započeli susret, stigavši u ranoj fazi do 2 gola prednosti (3:1, 6.min). Pomenutu razliku su održavali do 13. minuta, kada gosti stižu do izjednačenja (6:6). Izjednačena bitka se vodila narednih 12 minuta igre, kada Šumadinci ponovo imaju plus 2 na svom kontu (12:10, 25.min), a potom pogotkom Barudžića dolaze i do 14:12 u 27. minutu. I kada se očekivalo da na veliki odmor odu sa sigurnim vođstvom, usledila su 3 brza gola Novosađana za krajnjih 14:15 u 30. minutu.

Gosti na samom startu drugog dela igre dolaze do najveće prednosti (14:17, 34.min), no uporni domaći igrači serijom 3:0 ponovo dolaze do izjednačenja ( 17:17, 37.min). Dalji tok utakmice prolazi uglavnom u igri gol za gol sa obostrano jakim odbranama u kojoj je Vojvodina u jednom trenutku ponovo imala 2 gola prednosti. Golom Davidovića rezultat je ponovo u egalu u 46. minutu (22:22), a u nastavku su usledili ključni trenuci ovog interesantnog i pravog superligaškog duela. U narednih 9 minuta gostujući igrači agresivnom i fanatičnom odbranom nisu dozvolili Radničkom da postigne pogodak i serijom 0:4 dolaze do, ispostavilo se ključne prednosti (22:26, 55.min), koju su održavali do samog kraja utakmice i krajnjeg, čini se i previsokog rezultata 24:29.

Najefikasniji u redovima Radničkog su bili Miloš Barudžić sa 7 i Petar Panić sa 5 pogodaka, dok su kod Novosađana golgeterski najraspoloženiji bili Stefan Sunajko sa6, a Simo Šijan i Mohamed Aziz su dodali po 4 postignuta gola.

Igrač utakmice: Simo Šijan (Vojvodina)

RK Radnički – RK Vojvodina: 24:29 (14:15)

Kragujevac: Hala Jezero. Gledalaca: 500

Sudije: Marko Boričić, Dejan Marković

Sedmerci: Radnički 4 (3), Vojvodina 2 (1)

Isključenja: Radnički 12 min, Vojvodina 18 min

Radnički: Veljković, Maljević, Stanisavljević 3, Davidović 2, Mutavdžić 3, Perić, Mojsilović, Barudžić 7, Knežević, Utvić, Stanojev 3, Panić 5, Stanojević, Jovanović (5 odbrana), Ivanović, Barjaktarević 1.

Vojvodina: Lučin (3 odbrane), Šijan 4, Vorkapić 2, Milić 1, Ocvirk 1, Aziz, Trnavac (7 odbrana), Milenković, Sunajko 6, Pušica, Rađenović 2, Pešić 3, Rogan 1, Golubović 1, Pukhouski 3, Chouiref 1.

U idućem, četvrtom kolu Super rukometne lige, ekipu Radničkog očekuje još jedan derbi, gostovanje Crvenoj zvezdi u petak 29. septembra.