Radnički ostvario ubedljivu pobedu protiv IMT-a rezultatom 0:4

Fudbal Grad Sport

Kragujevački Radnički odigrao je svoj najbolji meč ove sezone, savladavši ekipu IMT-a na stadionu „Lagator“ u Loznici rezultatom 0:4. Rezultat je mogao biti još ubedljiviji s obzirom na brojne propuštene šanse.

Već u 7. minutu Radnički je imao priliku za vođstvo, ali je Kilijan Bevis šutirao pravo u golmana nakon odličnog prodora Ćosića. U 9. minutu Mirčetić je poslao savršen pas Gluščeviću, ali mladi reprezentativac nije uspeo da realizuje šansu.

U 13. minutu Radnički konačno dolazi do vođstva kada je Bogdan Mirčetić iskoristio centaršut Kilijana Bevisa i rutinski poslao loptu u mrežu. Samo minut kasnije, Gluščević je imao priliku za 2:0, ali je šutirao pored gola.

Drugi gol stigao je u 18. minutu, ponovo preko Mirčetića, koji je iskoristio dubinsku loptu kapitena Simovića i vešto lobovao golmana IMT-a.

U drugom poluvremenu, Radnički je nastavio sa pritiskom. U 52. minutu dosuđen je penal nakon faula nad Ben Hasinom, a Evandro je sigurno realizovao i postigao treći gol za svoj tim.

Četvrti pogodak usledio je u 59. minutu kada je Ristić izveo slobodan udarac sa 35 metara, a Slaviša Radović glavom poslao loptu u mrežu, što je potvrdilo ubedljivu pobedu Radničkog.

Do kraja meča trener Dudić dao je šansu novim igračima, a Radnički je uspešno priveo utakmicu kraju sa rezultatom 0:4. Ovom pobedom, Kragujevčani su se popeli na osmu poziciju sa 10 bodova, dok je IMT ostao na 14. mestu sa 8 osvojenih bodova.