Prvi trijumf Radničkog u Šibeniku

naslov Sport

Vaterpolisti Radničkog po prvi put su trijumfovali na izuzetno neugodnom bazenu u Šibeniku, protiv domaćeg Solarisa, u meču drugog kola Regionalne lige, prepunom pogodaka, rezultatom 19:15.

Kao što je i očekivano, Kragujevčani su se namučili na gostovanju tvrdom domaćinu, koji je još jednom pokazao da zna da igra vaterpolo.

U rezultatskoj klackalici u prvom poluvremenu, Šumadinci su dva puta vodili na startu (1:0, 2:1), potom se mučili sa em zonom iz koje je protivnik dolazio do kontranapada i preokreta sredinom uvodne deonice (4:2).

Radnički je vrlo brzo uzvratio istom merom,  pa je na prvi predah ipak otišao sa vođstvom (5:4), a potom je u drugoj četvrtini i on imao „plus dva“ i to u dva navrata (7:5, 9:7). Uprkos tome, malo je falilo da domaći poluvreme dočekaju sa vođstvom, posle nove serije od tri gola dese sekundi pre  kraja, ali je raspoloženi Radomir Drašović uz zvuk sirene pogodio za izjednačenje – 10:10.

Solaris je ipak preokrenuo na startu drugog poluvremena (11:10), ali samo na kratko. Radnički se ubrzo konsolidovao i preuzeo kontrolu, trener Stevanović pokušao da nešto promeni uvođenjem Stefana Todorovskog na gol i to je dalo određenog rezultata, jer je drugi golman imao nekoliko zapaženih intervencija.

Sredinom treće četvrtine Radnički je pobegao na tri gola „viška“ (15:12), potom imao i „plus pet“ (19:14) i mirno priveo meč kraju.

Kragujevčane je do pobede predvodio odlični Radomir Drašović sa šest golova, a pratio ga je sa tri centar Nikola Murišić, koji je izborio i veliki broj isključenja. Na drugoj strani po tri pogotka postigli su Antonio Petković, Duje Akrap, Marin Vrdoljak i Eugen Koprčina.

Kragujevčani ostaju na hrvatskom primorju do utorka, kada ih očekuje premijera u Ligi šampiona sa ekipom Jadrana, u Splitu, sa početkom u 20 časova.

Solaris – Radnički 15:19 (4:5, 6:5, 4:6, 1:3)

ŠIBENIK – Bazen: „Crnica“. Sudije: Raković (Srbija) i Periš (Hrvatska).

SOLARIS: Pavić, D. Akrap 3, Brajković, R. Akrap, Vrbnjak, Petković 3, Vlahović 1, Pelicarić 1, Vrdoljak 3, Bulat 1, Koprčina 3, Šparada, Štrkalj, Bralić. Trener: Denis Seferović.

RADNIČKI: Filipović, Rašović 1, Stanojević 1, F. Janković 1, M. Janković, Pijetlović 1, Drašović 6, Jakšić 2, Vasić 1, Vićković 2, P. Jakšić 1, Murišić 3, Todorovski, Dadvani. Trener: Uroš Stevanović.