Prva futsal liga Srbije, sezona 2024/25

Fudbal Sport

Ekonomac – SAS 4:1 (1:0)
KRAGUJEVAC.- Sportska hala: „Jezero“. Gledalaca: 300. Sudije: Mihajlović (Ub) i Filipović (Kraljevo) . Strelci: 1:0 Simić u 2, 2:0 Aranitović (autogol) u 31, 3:0 Stojčevski u 37, 3:1 Maljukan u 38, 4:1 Digić u 39.minutu. Žuti kartoni: Stojčevski (Ekonomac), Radenković (SAS). Nagomilavanje prekršaja: Ekonomac 8(4-4) , SAS 4 (3-1).
EKONOMAC: ĐUROVIĆ, MILIVOJEVIĆ, STOJČEVSKI, STOJANOVIĆ, SIMIĆ, Milanović, Beljinac, Nedeljković, Pantić, Digić, Đukić, Rakić, Vasić, Tadić. Trener: V.Bojović.
SAS: RODIĆ, ŽIVANOV, SPAHIĆ, RADENKOVIĆ, MALJUKAN, Tomin, Aranitović, Kvrgić. Trener: M.Batinica.

Do vodećeg gola najveće uzbuđenje viđeno je kada je Stojanović sa težnjom da zaustavi napad gostiju žustrom reakcijom izbacio loptu van terena i njome „nokautirao“ trećeg arbitra Nemanju Radića. Nedugo potom sjajan pas sa desne strane Milivojevića, koji je Simić bez problema iz blizine materijalizovao za početno vođstvo Ekonomca. Na drugoj strani u dva navrata Maljukan je bio neugodan pred golom Đurovića, da bi Rodić odlično reagovao na efektan pokušaj „bockanja“ od strane Simića. Posle sjajne akcije iz auta, Simić je uzdrmao prečku Zrenjaninaca, a pred domaćim golom Kvrgić nije iskoristio poklon loptu od Đurovića. Sjajno je solo kacijom Maljukan prošao putanju od gola do gola i udarcem sa distance naterao na paradu Đurovića, ali do izjednačenja nije došlo. Iz daljine silovito je šutirao povratnik u redove Kragujevčana, Vasić, da bi Rodić još jednom uspeo da sačuva svoju mrežu.

Na nešto manje od tri minuta pre odlaska na odmor viđen je pokušaj Živanova, uz adekvatnu reakciju golmana Ekonomca. U finišu su zabeleženi udarci Maljukana, odnosno, Nedeljkovića. Zajedničko im je što je u oba navrata lopta završila pored gola. Pola minuta pre kraja, iz dosta teške i neočekivane situacije stavio je na velike muke Đurovića, a isti igrač je bio neprecizan u sledećem napadu zrenjaninskog tima.
U petom minutu nastavka, posle akcije u kojoj je učestvovala kompletna postava Ekonomca, Rakić je pogodio prečku, a posle te akcije šutirao je i visoko preko gola iskosa sa desne strane. Iako je domaćin imao više loptu u svom posedu, teško je dolazio do mpovoljne prilike, a sa druge strane ni gosti nisu bili bezopasni u retkim napadima na protivničkoj strani.

Ono što nije pošlo za nogom Kragujevčanima, uspeo je da, u 31.minutu, učini Aranitović, kada je iz blizine prosledio loptu u mrežu svog golmana Rodića – 2:0. Da uvećaju vođstvo igrači Ekonomca mogli su posle atraktivne akcije Stojčevskog i Simića, ali to nije dopsutio golman gostiju, koji je poslednjih pet minuta često bio van terena, s obzirom da su Zrenjaninci sa igračem više u polju pokušavali da uhvate rezultatski priključak. Nezaštićenu mrežu gostiju uspeo je da pogodi Stojčevski posle dodavanja Digića, čime je otklonjena i najmanja dilema oko konačnog ishoda susreta. Međtutim, do poslednjeg zvuka sirene uspeo je da Maljukan ubačenu loptu glavom sprovede u mrežu Ekonomca i time barem donekle vrati nadu svom timu da je moguće da izbegne poraz. Prednost u prethodne okvire vratio je Digić za konačan rezultat jednog od srpskih futsal klasika.