Poraz rukometašica na gostovanju u Temerinu

Rukometašice Radničkog su u okviru 4. kola Super B rukometne lige poražene na gostovanju u Temerinu od istoimene ekipe rezultatom 33:28, poluvreme 17:15. Ovim porazom Kragujevčanke ostaju na skoru od tri osvojena boda.

Duel u sportskoj hali u Temerinu je započeo u izjednačenom ritmu, gde su se gošće iz Kragujevca bolje snašle i prve povele sa 2 gola razlike (3:5, 10.min), no domaće igračice su imale spreman odgovor i u narednih 5 minuta prelaze u vođstvo (7:6, 15.min). Trgle su se Kragujevčanke, popravile igru u fazi odbrane i ponovo došle do plusa od 2 gola (8:10, 17.min), međutim nakon dva vezana isključenja igračica Radničkog, domaćin to vešto koristi, preokreće tok utakmice u svoju korist tako da se na veliki odmor odlazi rezultatom 17:15.

Početkom drugog dela igre, Radnički angažovanijim pristupom dolazi do izjednačenja (18:18, 33.min) i taj egal održava jedno vreme, kada Temerin ponovo ulazi u seriju i dolazi do 3 gola prednosti (23:20, 44.min). U sledeća 3 minuta Kragujevčanke ponovo dolaze do egala (23:23), ali duža klupa domaćina tada dolazi do izražaja, kada velikom serijom i praktično rešavaju pitanje pobednika (29:24, 55.min). Do kraja susreta Šumadinke nisu uspele da uhvate rezultatski priključak, tako da je na isteku 60.minuta konačan rezultat glasio 33:28.

Najefikasnije u redovima domaćina su bile Sara Drinić i Jana Stanić sapo8pogodaka, dok su kod Radničkog golgeterski najraspoloženije bile Zorica Ranković sa 10 i Jovana Stoiljković sa 8 postignutih golova.

Igrač utakmice: Jana Stanić (Temerin)

ŽRK Temerin – RK Radnički: 33:28 (17:15)

Temerin: SH “Temerin“. Gledalaca: 100

Sudije: Velimir Tošković, Sreten Avramović

Sedmerci: Temerin 5 (5), Radnički 4 (4)

Isključenja: Temerin 8 min, Radnički 14 min

Temerin: Zec, Išpanović, Đilas 2, Petrović 6, Miković 1, Drinić 8, Raković, Telečki 3, Čavić, Četić, Vuković, Kašiković, Mitić 5, Stanić 8.

Radnički: Pojužina (odbrana), Marković 1, Šindić, Salijoski 1, Radivojević (16 odbrana), Vlašković 2, Stoiljković 8, Grba, S. Andrić 1, Lešnjak, Portić, Ilić, Đukić 1, M. Andrić 2, D. Ranković 2, Z. Ranković 10.