Poraz Radničkog na peterce na startu Jadranske lige

U prvom kolu Regionalne lige vaterpolisti Radničkog neočekivano su poraženi na svom bazenu, od ekipe Primorja iz Rijeke, na peterce – 14:13 (10:10).

Kragujevčani su odmarali dva izuzetno važna igrača, Duška Pijetlovića i Nikolu Jakšića, ali to nije opravdanje za poraz, jer su imali velikih šest golova prednosti sredinom treće četvrtine (10:4), posle čega su potpuno stali u napadu i nisu postigli gol 11 i po minuta.

Talentovana ekipa Primorja, predvođena nekolicinom iskusnih igrača, i pre svega odličnim trenerom Igorom Hinićem, kaznila je sve te propuste Radničkog.

Marin Dašić je sa dva gola u finišu treće četvrtine pokrenuo niz, ali je Radnički i dalje imao veliku prednost u poslednjoj deonici (10:6). Nastavila se serija Riječana i u četvrtoj četvrtini. Pogađali su Brubnjak, Rakovac i Kripa, za „minus jedan“ na tri i po minuta pre kraja – 10:9.

Domaćin je potom prpoustio nekoliko šansi da reši meč u svoju korist, posle čega je kažnjen golom Karla Babića iz kontranapada, 36 sekundi pre kraja – 10:10.

U drugoj seriji peteraca golman Mauro Ivan Čubranić skinuo je penal Strahinji Rašoviću, da bi Stefan Todorovski u poslednjem izvođenju vratio Šumadince u igru, odbranom šuta Gabrijela Burburana. Ipak, odmah zatim Čubranić je odbranio i pokušaj Lazara Vićkovića, pa je veći deo plena otišao u Rijeku. Za Primorje su prethodno pogađali Dašić, Rakovac, Brubnjak i Kripa, dok su za Radnički precizni bili Drašović, Vasić i Filip Janković.

Najefikasniji u regularnom delu susreta bili, sa po tri pogotka, bili su Strahinja Rašović u timu Radničkog i Tin Brubnjak u ekipi Primorja.

Pred Kragujevčanima je kratka pauza, pred gostovanje Solarisu, u Šibeniku, 5. oktobra.

Radnički – Primorje 13:14 (3:3, 5:1, 2:2, 0:4, 3:4)

KRAGUJEVAC – Bazen: SPD „Radnićki“. Sudije: Raković (Srbija) i Blašković (Hrvatska). Peterci: 10:11 Dašić, 11:11 Drašović, 11:12 Rakovac, 11:12 Rašović, 11:13 Brubnjak, 12:13 Vasić, 12:14 Kripa, 13:14 F. Janković, 13:14 Burburan, 13:14 Vićković.

RADNIČKI: Filipović, Rašović 3, Stanojević, F. Janković, M. Janković, Gavrilović 1, Drašović 1, Antić, Vasić 1, Vićković 1, P. Jakšić, Murišić 2, Todorovski, Dadvani 1. Trener: Uroš Stevanović.

PRIMORJE: Čubranić, Dragošević, Dujmić, Tončinić, Brubnjak 3, Dašić 2, Snel, K. Babić 1, Burburan, L. Babić, Kripa 2, Rakovac 2, Kren, Doknić. Trener: Igor Hinić.