Lokalnu vlast karakteriše krajnja netransparentnost, pa je pitanje na šta će se potrošiti 5 miliona evra novog zaduživanja, rečeno je danas na konferenciji za novinare Pokreta za naš grad. U ovom Pokretu podsećaju i na druga kreditna zaduženja za koja su glasali odbornici vladajuće koalicije: kredit od oko 21 miliona evra i kredit od EBRD u iznosu od 10 miliona evra i zaključuju da se trećim zaduženjem, koje će se sutra naći pred odbornicima kragujevačkog parlamenta, građanima stavlja omča oko vrata.
-I ranije smo isticali da ova vlast nije sposobna da reši nagomilane probleme, i da će se iz jednog zaduživanja ići u druga i sve tako dok ne budu smenjeni. Ovo je dokaz naših tvrdnji, a pod izgovorom kapitalnih investicija finansiraju se nesposobni direktori sa subvencijama od preko 700 miliona dinara. Ovde se postavlja i pitanje kamatnih stopa i roka otplate kredita kod dugoročnog zaduživanja, jer ovoj se vlasti ne može verovati, a u prilog tome govori i činjenica da su javno obmanjivali građane prilikom uzimanja istorijskog kredita od 21 miliona evra, tada su govorili o kamatnim stopama od 3.5%, a iste su iznosile oko 5%, a kod pojedinih partija kredita i više. Tome treba dodati i činjenicu da je krajem prethodne godine iz budžetske rezerve Kragujevcu uplaćeno oko 4 miliona evra, a da pri tome niko ne zna gde je otišao taj novac, rekao je odbornik Pokreta za naš grad Miloš Anđelković.
U Pokretu za naš grad tvrde da Kragujevac „pored svih finansijskih problema, ima krizu institucija“, a pretvaranje, kako kažu grada u palanku pokazuje i namerom da javno komunalna preduzeća i JP Direkcija stavi pod kapu gradske Čistoće.
- Imaćemo nesrodne poslove, pa će preduzeće koje obavlja poslove prostornog i urbanističkog planiranja biti u okviru preduzeća koje će se baviti poslovima sahranjivanja, parkiranja, pijacama, zelenilom, zoo higijenom, održavanjem ulica, iznošenjem smeća. To su odluke koje su za nas neshvatljive, neprihvatljive, i Pokret za naš grad ih neće podržati, rekao je Miloš Anđelković.