Projekat KnowING IPR usmeren je na podsticanje inovacija u Dunavskom regionu kroz inženjering znanja i upravljanje intelektualnom svojinom. Projekat će poboljšati okvirne uslove za inovacije u Dunavskom regionu razvojem transnacionalne platforme KnowlNG Hub Veb Portal. Hub pruža kompletnu mrežnu infrastrukturu za pristup obogaćenim podacima, razvijene alate za prikupljanje znanja i alate za upravljanje intelektualnom svojinom kako za osnovne tako i za naprednije korisnike: omogućava pretraživanja i pronalaženje podataka pomoću pregledača i mobilnih aplikacija, nudi kompletnu KnowlNG Hub uslugu na mreži i dostupan je na https://www.knowing-ipr.eu/. Radi boljeg korisničkog iskustva možete pronaći komplete za obuku za dobavljače, osnovne korisnike i napredne korisnike u priručnicima za obuku KnowING HUB. Dostupni su pisani i video materijali za pružaoce usluga, osnovne korisnike i napredne korisnike.
Onima koji imaju nedoumice vezane za prava intelektualne svojine na raspolaganju je Helpdesk Knowing IPR u okviru koga možete pronaći objašnjenje definicija, često postavljana pitanja i listu nacionalnih kontakt tačaka. Help desk će vam pružiti podršku i uputstva o tehničkim i opštim pitanjima protokola. Help desk je prilagođen osnovnim korisnicima i početinicima mogu imati ograničeno znanje o intelektualnoj svojini, pravima koja iz nje prističu i vezanim temama.
Projekat Knowing IPR takođe je posvećen poboljšanju upravljanja intelektualnom svojinom u regionu na nivou donosioca odluka; nakon istraživanja i dve uspešne radionice u kojima su učestvovali donosioci odluka, dakle predstavnici nacionalnih organizacija i državnih zvaničnika dunavskg regiona, pripremaju se preporuke za unapređenja koje će biti dostupne na veb stranici do kraja juna.
I ne samo to!
Početkom ove godine, osmišljen je Mentorski program u oblasti prava intelektualne svojine, patentiranja i tehnološke ponude (MeetIPRhub) kako bi omogućio visokoškolskim ustanovama i kompanijama koje su aktivne u automobilskom sektoru i automobilskom lancu vrednosti da razviju svoje IPR veštine i poboljšaju saradnju zasnovanu na intelektualnoj svojini, pristup otvorenim podacima o intelektualnoj svojini i korišćenje znanja o intelektualnoj svojini za unapređenje rada i rešavanje određenih izazova.
Nakon uspešne primene programa mentorstva i odobrenog produženja trajanja projekta do kraja 2021. godine, projekat će ponuditi još jedan krug sličnih događaja, usmerenih na MSP, visokoškolske ustanove i kreatore politika uz mentorsko iskustvo.
Za više informacija o projektu i planiranim događajima, posetite našu veb stranicu http://www.interreg-danube.eu/approved-projects/knowing-ipr.
Projekat Knowing IPR Podsticanje inovacija u Dunavskom regionu putem inženjeringa znanja i upravljanja intelektualnom svojinom sufinansiran je iz fondova Evropske unije ERDF, IPA, ENI.