Pobeda Radničkog 1923 nad  Altahom (VIDEO)

Fudbal naslov Sport Video

Кragujevačni su bili uspešni u prvoj proveri po dolasku na tursko primorje, u kojoj su savladali Altah, ekipu iz elitne austrijske lige. Slavili su rezultatom 2:1 (1:0), čime su upisali i prvi trijumf u tekućoj kalendraskoj godini.

Utakmica je ličila na pravu prvenstvenu, igrači Altaha su s početka bili nešto konkretniji i u dva navrata su bili nadomak toga da ozbiljnije ugroze gol Lekovića. Najbliži tome bili su u osmom minutu, kada je Bere šutirao vrlo blizu desne stative.

Radnički 1923 kada je povezao svoje redove, uzvratio je možda i najlepšom akcijom u prvom delu, koju je počeo Činedu, nastavio Adžić odličnim centaršutem, a udarac Aleksića glavom zaustavio je Stojanović. Austrijanci su najbolju šansu imali u 28. minutu, Jurčec je dosta nezgodno zahvatio loptu glavom, ali je Leković uspeo da je izbaci u korner.

Majstorije Кragujevčana viđene su u 34.mintu, najpre je Sahli proigrao Vidosavljevića, koji je demonstriravši prefinjenu tehniku prihvatio i „obradio“ loptu, kojom je pronašao Ristića, a ovaj snažnim i preciznim udarcem pogodio mesto gde se spajaju prečka i stativa za vođstvo izabranika trenera Feđe Dudića, sa kojim se otišlo na odmor.

– Naš stručni štab je izuzetno dobro analizirao protivnika, tako da smo otprilike i znali šta nas čeka na terenu u susretu sa Altahom. Ušli smo disciplinovano i borbeno, jer smo znali da rival ima nekoliko dobrih pojedinaca. Bolju igru smo krunisali vodećim golom, u pravo vreme smo potom uvećali stečenu prednost. Mislim da smo dosta dobro odradili ono što je trener tražio od nas tokom dosadašnjeg boravka u Turskoj i verujem da ćemo nastaviti u istom tempom, kao i bolji igrama u predstojećim mečevima u Antaliji, uverava Miloš Ristić, strelac prvog gola u meču sa desetoplasiranim timom austrijskog prvenstva.

Vrlo brzo je mogao Radnički 1923 do uvećanja prednosti u nastavku meča, ali Aleksić pošto se prethodno izuzetno vešto oslobodio svog čuvara nije bio precizan. Ono što njemu nije pošlo za nogom, jeste Bevisu u 57.minutu, kada je pogodio mrežu austrijskog bundesligaša, pošto je Činedu, posle proigravnja Sahlija, iz igre „izbacio“ preostalu odbranu rivala. Iako verovatno najniži igrač na terenu Fadinger je glavom uspeo da pogodi mrežu Lekovića i time postavi konačan rezultat premijernog susreta kragujevačkog tima na pripremama u Antaliji..

• Sigurno da možemo da budemo zadovoljni zalaganjem, htenjem, odnosom, „trkom“, kao i rezultatom.Nekih 70 odsto utakmice smo diktirali tempo, ono što je bilo slabije jeste ulazak u utakmici, tih nekih 10 – 15 minuta s početka., ako i uvodni deo drugog poluvremena, kada je protivnik bio nešto dominantniji. Sve u svemu šansu je dobilo 20 igrača, neki su tempirano odigrali nešto više od 60 minuta, ostali su se menjali po potrebi. Raduje da smo iskazali dobru fizičku pripremu, kao i čvrstinu u duelima, dobro je kada se pobeđuje, pa bilo to i u prijateljskoj utakmici. Sledi nastavak priprema,okrećemo se tom periodu koji je pred nama, kao i utakmici koja nas očekuje u petak.. Кrila Sovjetov je svakako rival za dobru i kvalitetnu proveru, za koju ćemo malo i promeniti igrače, probati nešto drugačije da odigramo, napomenuo je Feđa Dudić, šef stručnog štaba Кragujevčana.

Radnički 1923 – Altah 2:1 (1:0)

ANTALIJA / SIDE.- Stadion: Emir Hoteli – sportski centar. Sudija: Čaglar Mehmet Uludag (Turska). Strelci: Ristić u 34. i Bevis u 57.minutu za Radnički 1923, a Fadinger u 61.minutu za Altah. Žuti karton: Guganig (Altah).

RADNIČКI 1923: Leković, Adžić (Ćosić), Pecelj ( M.Vidović), Mitrović, Dadić (Milošević), Ristić (Čolović), Aleksić (Bukumira), Sahli (Tomić), Vidosavljević (Gluščević), Bevis (Đurić), Činedu (Vidakov).

ALTAH: Stojanović, Guganig, Reiner, Bare, Nuhiu, Кoler, Aigner, Gebauer, Jurčec (Gruber), Ouedraogo, Fadinger.