Razlog je, kako stoji u odgovoru na naše pitanje, koje smo postavili pozivajući se na Zakon o slobodnom pristupu informacijama od javnog značaja, taj što bi ta informacija, tumače odgovorni, „ugrozila, omela i otežala vođenje predistražnog postupka“.
Kako će to odgovor na pitanje da li je i koliko novca svih Kragujevčan isplaćeno iz gradskog budžeta, a ne iz nečijeg privatnog džepa, ugroziti predistražne radnje, zna sigurno samo pisac odgovora, ili onaj ko je naložio da se tako napiše. Mi ćemo da prenesemo šta piše u odgovoru, a svakako ćemo se žailiti i Povereniku za informacije od javnog značaja.
A u odgovoru na naša pitanja piše da je „putem medija objavljeno da su u Višem javnom tužilaštvu u Kraljevu, Posebnom odeljenju za suzbijanje korupcije, podnete krivične prijave protiv tri funkcionera Skupštine grada i to od strane delegacije kragujevačkih odbornika, mišljenja smo da bi davanje tražene informacije, upoznavanja javnosti sa traženim dokumentima iz postupka povodom kojeg je podneta krivična prijava, došlo do stvaranja nepotpune slike o konretnom postupku“.
Piše još i da bi ta informacija „stvorila pogrešnu sliku u javnosti“.
I odbornik Kragujevačke inicijative Slađan Rakić dobio je, kaže za Glas Šumadije, „iste odgovore“ i zaključuje:
- Da je vlast u pravu, a mi u krivu, dobili bismo sve papire. Očigledno je da se nešto krije.
Slađan Rakić ima nezvanična saznanja da je 296 miliona dinara isplaćeno privatnom licu za parcelu kod Zastavinog servisa još početkom aprila:
- Plata zaposlenima u JKP Šumadija prvi put je zakasnila dva dana, odustalo se, ne samo od invesicija, već se ne održavaju ni zelene površine u gradu.
Rakić strahuje da ni anketni odbor neće da dobije potrebnu dokumentaciju koja, podseća, nema oznaku tajnosti, već je reč o odlukama gradskih organa.
Cim nece da kazu znaci da jeste.