LŠ: Radnički od preokreta u finišu drame do poraza na peterce

U derbiju prvog kola Lige šampiona, vaterpolisti Radničkog poraženi su posle peteraca, od jednog od glavnih konkurenata za plasman u narednu fazu, splitskog Jadrana, u meču u kom su od „minus tri“ došli nadomak pobede u finišu regularnog dela, ali su tri sekunde pre kraja domaći izborili peterce – 15:13 (10:10).

Okršaj sa velikim brojem aktera finala letošnjih Olimpijskih igara na obe strane, u potpunosti je opravdao očekivanja. Vodila se velika, tvrda borba, pa su na kraju peterci odlučili pobednika.

Kragujevčani dugo nisu uspevali da načnu mrežu iskusnog golmana Marka Bijača. Promašili su peterac, nekoliko igrača više, a tek posle 14 minuta igre to je pošlo za rukom centru Dušku Pijetloviću. Hrvatski predstavnik prethodno je koristio svoje šanse sa igračem više, pa je u tom trenutku bilo 3:1, a odmah zatim je Berehulak vratio Splićane na „plus tri“ – 4:1.

U poslednjem minutu poluvremena, Kragujevčani su sa dva vezana pogotka Lazara Vićkovića i Nikole Jakšića smanjili zaostatak na samo jedan gol (4:3), a u natavku susreta stigli su i do izjednačenja, preko Nikole Murišića i Vićkovića – 5:5.

Tada je na scenu stupio fantastični Loren Fatović i sa tri uzastopna pogotka trasirao Jadranu put ka pobedi (8:5). Međutim, ni Šumadinci nisu rekli poslednju reč. Serijom od četiri gola u kojoj su po jednom pogađali Vićković i Filip Janković, a dva puta Dušan Vasić, 11 sekundi pre kraja stigli su nadomak pobede (10:9). Jadran je krenuo na sve ili ništa i tri sekunde pre kraja izborio izjednačenje, šutem Fatovića iz faula – 10:10.

U trećoj seriji penala Vasiću je šut skinuo drugi golman Splićana, Martin Čelar, dok su svi igrači Jadrana na drugoj strani bili precizni, pa su došli do većeg dela kolača. Za Jadran su pogađali Marinić Kragić, Fatović, Tomasović, Zović i Berehulak, a za Radnički Rašović, Vićković i Janković.

Najefikasniji akter susreta bio je Loren Fatović sa pet golova, dok je u ekipi Radničkog prednjačio Lazar Vićković sa tri.

Pred Kragujevčanima su dva velika derbija na domaćem bazenu. Najpre protiv zagrebačke Mladosti u okviru Regionalne lige, u subotu, od 19 časova, a zatim sa mađarskim Ferencvarošem u Ligi šampiona, u utorak, od 20 sati.

Jadran ST – Radnički 15:13 (2:0, 2:3, 3:2, 3:5, 5:3)

SPLIT – Bazen: „Poljud“. Sudije: Cvart (Holandija) i Budramis (Grčka). Peterci: 11:10 Marinić Kragić, 11:11 Rašović, 12:11 Fatović, 12:12 Vićković, 13:12 Tomasović, 14:12 Zović, 14:13 Janković, 15:13 Berehulak.

JADRAN ST: Bijač, Čagalj, Marinić Kragić 1, Radan, Butić 1, Pejković, Tomasović, Zović 1, Berehulak 1, Baničević 1, Fatović 5, Dužević, Čelar. Trener: Jure Marelja.

RADNIČKI: Filipović, Rašović, Stanojević, F. Janković 1, Dadvani, Pijetlović 1, Drašović 1, Jakšić 1, Vasić 2, Vićković 3, P. Jakšić, Murišić 1, Todorovski, Dadvani. Trener: Uroš Stevanović.