Predstavnici zaposlenih demantovali su danas navode poslovodstva Krušika koje tvrdi da je ta kompanija “pretrpela štetu u poslovanju i pad potražnje za proizvodima na svetskom tržištu usled orkestrirane negativne medijske kampanje”, u kojoj se, kako se kaže, šire neistine. Krušik je za “negativnu medijsku kampanju” optužio domaće političare i medije, ali i „strukture susedne zemlje“ (Bugarske – prim. Z.R.) čije su kompanije konkurent valjevskoj fabrici.
- Nije medijska kampanja nanela nikakvu štetu poslovanju Krušika. Naprotiv, ta kampanja je razotkrila lopovluk i lopove u fabrici. Ono što je uzbunjivač Aleksandar Obradović izneo u javnost tek je deo onoga što se u Krušiku dešavalo u poslednjih nekoliko godina. Sindikati su o situaciji u Krušiku obaveštavali i fabrički Nadzorni odbor i najviše državne zvaničnije, predsednika Srbije Aleksandra Vučića i premijerku Anu Brnabić, pre svih, ali na ta upozorenja niko nije reagovao. Sada su im krivi i mediji, i uzbunjivač i sindikalci, odnosno svi drugi, samo ne oni koji su mahinacijama naneli nemerljivu štetu fabrici, kažu naši sagovornici u Krušiku.
Dodaju da bi rukovodstva sindikalnih organizacija koje deluju u Krušiku, tokom sutrašnjeg dana (ponedeljak, 30. decembar) ili u utorak trebalo zajednički da se oglase povodom zahteva poslovodstva fabrike da i sindikalci osude delovanje uzbunjivača Aleksandra Obradovića. Sindikati, kako doznajemo, ne pristaju da stanu iza saopštenja koje je o delovanju Obradovića sačinilo poslovodstvo Krušika, na čelu sa generalnim direktorom Vladanom Lukićem, za kojeg naši izvori tvrde da je bio član tročlanog Borda koji je rukovodio fabrikom u vreme kad su pojedini domaći trgovci oružjem (GIM i Slobodan Tešić), dobili povlašćeni status pri kupovini mina, granata i raketa.