Kragujevčani uzdignutog čela u Šumicama

Rukometaši Radničkog su u jednom od derbija 4. kola Super rukometne lige savladali na gostujućem terenu u Beogradu ekipu Crvene zvezde Primobet rezultatom 31:29, poluvreme 18:16 i tako ubeležili i treći trijumf aktuelne sezone. Nakon ovog kola, šumadijski superligaš se nalazi na deobi drugog mesta sa 6 osvojenih bodova.

Voljom žreba, Radnički je ušao u seriju derbija, a drugi po redu, duel sa starim rivalom, ekipom Crvene zvezde je bio utoliko značajan što bi trijumfom podigli samopouzdanje pred nastupajuće mečeve. Sam start utakmice je protekao u nešto usporenijem ritmu, gde su se ekipe smenjivale u minimalnom vođstvu i nijedna nije uspela da ostvari značajniju prednost. Defanziva nije najbolje funkcionisala ni kod jednog od rivala, tako da smo videli veliki broj golova. Nakon rezultata 11:11 u 19. minutu, gosti iz Kragujevca preko i večeras neuhvatljivog Barudžića dolaze do plus 2 na svom kontu (11:13, 21.min). Odgovorio je domaćin, izjednačio na 14:14, no Radnički sa dva vezana pogotka Davidovića, koji je večeras bio nerešiva enigma za Beograđane, stiče prvu osetniju prednost (14:17, 28.min), a na odmor se odlazi rezultatom 16:18.

Od prvog zvuka sirene u drugom delu se videla rešenost gostujućih rukometaša da pojačanom agresivnošću u fazi odbrane steknu odlučujuću prednost i uđu u mirniju završnicu. Nakon sušnog perioda od 35. do 41. minuta, Panić donosi do tada najveću prednost, 17:21, a ubrzo nakon toga Davidović i velikih 5 (18:23, 44.min). Da nesreća za Crvenu zvezdu bude veća, roletnu ispred svog gola je spustio Perić, pokazavši sav svoj potencijal i raskoš talenta koji poseduje, stavivši do znanja rivalu da su bodovi bliži njegovoj ekipi. U 52. minutu beležimo i najveću prednost nakon pogotka Maljevića iz kontranapada (21:27). I kada se činilo da je sve rešeno, rukometaši Radničkog podižu nogu sa gasa u nameri da rutinski privedu meč kraju, što im se umalo osvetilo. Domaćin je zaigrao na sve ili ništa i presingom po celom terenu su primorali igrače Radničkog na par vezanih grešaka. Na isteku 59. minuta pri rezultatu 28:30, Perić skida zicer Šmigiću iz kontranapada, no nakon izgubljene lopte u fazi napada, Radnički na desetak sekundi pre kraja prima gol iz sedmerca (29:30), ali tačku na I stavlja Mutavdžić uz zvuk sirene za konačnih 29:31.

Najefikasniji u redovima Crvene zvezde su bili Viktor Matičić sa 7 i Aleksandar Pavlović sa 5 pogodaka, dok su kod Radničkog titulu najboljeg strelca na ravne časti podelili Miloš Barudžić i Veljko Davidović sa po 8 postignutih golova.

Igrač utakmice: Nikola Perić (Radnički)

RK Crvena zvezda Primobet – RK Radnički: 29:31 (16:18)

Beograd: UVC“Šumice“. Gledalaca: 150

Sudije: Danijel Trivković, Boriša Milosavljević

Sedmerci: Crvena zvezda 5 (5), Radnički 2 (2)

Isključenja: Crvena zvezda 10 min, Radnički 18 min

Crvena zvezda: S. Radovanović, Grubić, Nenadić, Urta, Andrejević 3, Trivunović 1, Matičić 7, Šmigić 3, Đurašković 2, N. Radovanović (2 odbrane), Šljukić 3, Pavlović 5, Kolundžić 4, Kovačević 1 (11 odbrana), Jelisić.

Radnički: Veljković, Maljević 1, Stanisavljević 4, Davidović 8, Mutavdžić 1, Perić (14 odbrana), Mojsilović, Barudžić 8, Knežević 1, Utvić 3, Stanojev 3, Panić 2, Stanojević, Ivanović, Barjaktarević.

U narednoj utakmici 5. kola Super rukometne lige, rukometaši Radničkog će ugostiti ekipu Dinama iz Pančeva u subotu 7. oktobra.