Jugović skinuo RK Radnički sa trona u Kaću

Rukometaši Radničkog pretrpeli su prvi poraz u sezoni u 4. kolu Super rukometne lige, izgubivši od ekipe Jugovića iz Kaća rezultatom 28:31 (poluvreme 17:14). Nakon ovog poraza, Kragujevčani su pali na deobu drugog mesta sa šest osvojenih bodova.

Iako je Radnički započeo meč u oslabljenom sastavu zbog kadrovskih problema, odlično su otvorili utakmicu i već u 4. minutu imali prednost od 4:1. Do 23. minuta vodili su sa 17:12, ali su Kaćani uspeli da smanje prednost na 17:14 do poluvremena.

Drugo poluvreme donelo je potpuni preokret. Jugović je serijom 0:6 preuzeo vođstvo u 37. minutu (17:19), dok je Radnički imao poteškoća da pronađe ritam igre. Kaćani su održavali prednost, a Kragujevčani, uprkos naporima, nisu uspeli da se vrate u meč, te je utakmica završena rezultatom 28:31.

Najefikasniji igrači u ekipi Radničkog bili su Dušan Medić sa 7 golova i Miloš Barudžić sa 6, dok su se kod gostiju istakli Simo Šijan sa 8 i Branko Tomić sa 7 golova. Igrač utakmice bio je Kosta Dizdar iz Jugovića, sa 16 odbrana.

RK Radnički – RK Jugović 28:31 (17:14)
Kragujevac: Hala Jezero
Gledalaca: 250
Sudije: Dušan Cvetković, Igor Nikolić
Sedmerci: Radnički 6 (4), Jugović 2 (2)
Isključenja: Radnički 10 min, Jugović 12 min

U sledećem, 5. kolu Super rukometne lige, Radnički gostuje novajliji u ligi, ekipi Kolubare iz Lazarevca, u subotu 12. oktobra.