Još jedna odbornička grupa u Skupštini Kragujevca

Grad Politika

Odbornici Mališa Rajić, Nikola Dobrić i Aleksandra Nikolić formirlali su odborničku grupu „Kragujevac naša prestonica“. Reč je o odbornicima koji su u nekadašnjem POKS-u bili bliski struji Mirka Čikiriza.

Odbornička grupa Šumadijski blok 21 , koja je prelaskom Slađane Bošković i Nebojše Abadića izgubila mogućnost da ima svoj klub u gradskom parlamentu, udružila se sa pokretom Volim selo svoje, pa će se sada odbornički klub zvati Šumadijski blok 21 – Kragujevačka priča – Volim selo svoje. Šefica odborničke grupe je Dragana Kapor a zamenik Jovica Radovanović.

Pored Slađane Bošković i Nebojše Abadića, Srpskoj naprednoj stranci pristupio je i odbornik Aleksandar Radenković. Radenković je bio član struje POKS-a koju je predvodio Mirko Čikiriz.

Kada je na današnjoj sednici Skupštine grada predsednik Miroslav Petrašinović obavestio odbornike o novom članu kluba SNS, odbornici vladajuće partije su to pozdravili aplauzom.

Činjenica je, međutim, da ni pasionirani pratioci skupštinskih zasedanja u Kragujevcu nisu više u stanju da isprate koliko trenutno ima odborničkih grupa, kao i ko je u kojoj.

Tagovi:

1 thoughts on “Još jedna odbornička grupa u Skupštini Kragujevca

  1. Odbornici kojima su poklonjeni mandati (kažem poklonjeni jer su tu bitni nosioci lista a ne neki likovi koje su oni postavili na svoje liste) sada te mandate nose u druge stranke kao da su ih oni sami osvojili. To nije samo nemoralno (bez obzira da li se to posmatra iz političke ili ljudske perspektive) već je maksimalno bezobrazno i podlo. Kada neko ko ima morala i poštenja promeni svoje političke stavove ili poželi da se povuče iz politike, onda je logično da vrati mandat (odbornički ili poslanički). Međutim to se dešava u nekim drugim državama (Nemačka, Francuska, Italija…), ali ne i kod nas. Kod nas je postalo normalno da odbornici (ili poslanici) prodaju veru za večeru tako što praktično prisvoje mandat (čitaj: ukradu) koji su dobili pukim slučajem i prodaju ga drugoj političkoj opciji. Koja je cena mandata zavisi od situacije na „tržištu“, tj. koliko je drugoj političkoj opciji to neophodno. Setimo se samo 2014 godine kada su odbornici sa Verkove liste (njih desetoro iz Dinkićeva G17) odneli mandate u SNS. Tek tada je napravljena nova većina (tzv. karantinska većina) i naprednjaci su preuzeli vlast u gradu (iako su posle lokalnih izbora 2012 godine imali samo 18 odbornika od ukupno 87 koliko je brojala SG). Novoj većini su se tada pridružili i odbornici DSS, SPO, SPS i LDP. Svima je poznato da je SNS tada ucenama, pritiscima i potkupljivanjem odbornika došla na vlast. Tako je bilo u Srbiji tada, a tako je na žalost i danas.

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Ovo veb mesto koristi Akismet kako bi smanjilo nepoželjne. Saznajte kako se vaši komentari obrađuju.