Herojskom igrom do novih bodova

Rukometašice Radničkog su u utakmici 5. kola Super B rukometne lige nakon velike borbe savladale ekipu ORK Beograda rezultatom 29:25, poluvreme 14:14 i tako zabeležile drugi trijumf u sezoni. Kragujevčanke se trenutno nalaze na petom mestu na tabeli sa osvojenih 5 bodova.

Susret Kragujevačkih rukometašica i beogradskih plavo-belih je počeo u izjednačenom ritmu, gde nijedna ekipa nije uspevala da povede sa više od jednog gola razlike. Pri izjednačenom rezultatu 4:4 u 8.minutu Radnički je zadesio prvi peh, direktan crveni karton Milice Andrić, tako da ionako u skraćenoj rotaciji ostaju bez važnog šrafa u timu. Beograd to koristi i dolazi do 2 gola prednosti (6:8, 17.min), a nedugo zatim i do plus 3 (7:10, 20.min). I kada se činilo da će gošće povećati prednost do isteka 30.minuta, devojke u crvenom nalaze u sebi dodatnu snagu, ulaze u seriju, tako da se na odmor odlazi nerešenim rezultatom 14:14.

Drugo poluvreme i druga slika na terenu. Radnički kreće punom snagom na sve ili ništa i već u 37.minutu ima plus 3 na svom kontu (18:15), a nakon 5 minuta i najveću prednost do tada (21:17, 42.min). U periodu stabilne igre i rezultata u 44.minutu treće isključenje i automatsku suspenziju je zaradila najbolji strelac Dragana Ranković, što je dalo dodatni elan gošćama da krenu u lov ne bi li došle do egala. Stručni štab domaćina uvodi u igru mlade snage sa klupe, koje su potpuno odgovorile zadatku i pokazale da se na njih u budućnosti može ozbiljno računati i koje u kombinovanom sastavu uspevaju da sačuvaju prednost i izuzetno borbenom, hrabrom i nadahnutom igrom privedu utakmicu kraju konačnim rezultatom 29:25.

U redovima domaćina titulu najefikasnijih igračice su ponele Dragana Ranković sa 9 i Jovana Stoiljković sa 7 pogodaka dok su kod gošći najubojitije bile Mia Nedeljković sa 8 i Aleksandra Miletić sa 6 postignutih golova.

Igrač utakmice: Jelena Pojužina (Radnički)

RK Radnički – ORK Beograd: 29:25 (14:14)

Kragujevac:
Hala Jezero. Gledalaca: 100
Sudije: Nikola Vasilijić, Predrag Zdravković
Sedmerci: Radnički 7 (4), ORK Beograd 3 (2)
Isključenja: Radnički 10 min, ORK Beograd 12 min

Radnički: Pojužina (11 odbrana), Šindić, Salijoski, Radivojević (odbrana), Vlašković 3, Stoiljković 7, Grba, S. Andrić 2, Lešnjak, Portić 2, Ilić, Đukić, M. Andrić , D. Ranković 9, Z. Ranković 6.

ORK Beograd: Grujičić, Momćilović 3, Krezović 3, M. Ćirović, I. Petrović 3, Repanović 2, Dorović, Nedeljković 8, Maćešić, Starčević, T. Ćirović, Miletić 6, T. Maćešić, Petrović, Starčević.

Nakon dvonedeljne pauze, rukometašice Radničkog putuju u Loznicu, gde će ih u 6. kolu Super B rukometne lige ugostiti domaćin, ekipa Loznice-grad.