Gradske lige – poznati pobednici baraža za popunu Prve i Druge gradske lige (VIDEO)

Fudbal Grad Sport

U subotu su odigrane prve dve utakmice baraža za popunu Prve i Druge gradske lige.

Ekipa 21. oktobara uspela je da sačuva dva gola prednosti iz prvog susreta i remijem u Beloševcu protiv Pobede (2-2) zasluženo se plasira u Prvu gradsku ligu.

Arsenal je novi učesnik Druge gradske lige. U drugoj utakmici poraženi su od domaćeg Žeželja 2-0. Pobeda koja je domaćima slavba uteha. Sve kad se sabere Arsenal je bolje odigrao baraž i sasvim zasluženo se plasirao u Drugu gradsku ligu.

U nedelju su odigrane još dve utakmice baraža.

Sušica je još posle prve utakmice osigurala viši rang. Danas je pobedom od 2-0 overila plasman. Meč lišen fudbalske neizvesnosti, Sušičani su rutinski priveli kraju.

Najuzbudljivije je bilo u Koloniji. „Građani“ su doneli nerešen rezultat sa gostovanja u Drenovcu. Prvo poluvreme je završeno bez golova gde su gosti iz Drenovca imali dve izgledne prilike. Prava uzbuđenja desila su se polovinom drugog poluvremena. Poveo je Drenovac iz slobodnog udarca u 73.minuta a kad je u 81. minutu udvostručio prednost činilo se da će rutinski privesti utakmicu kraju.

Da je 2-0 najopasniji rezultat potvrdili su momci iz Kolonije koji se nisu predavali. Glavni sudija je utakmicu produžio 4 minuta a Kolonija smanjuje rezultat u 92. minutu. Samo što su krenuli sa centra igrači Borca prave grešku sto koriste domaći igrači i postižu izjednačujući gol za ludnicu na tribinama. Penal je rulet, odlučila je odbrana golmana gostiju u četvrtoj seriji. Kolonija – Borac D. 2-2 pen. 4-5. Nadamo se da će se „Građani“ ekspresno vratiti u Prvu gradsku ligu.

Ekipama 21. oktobra, Borca D., Sušice i Arsenala čestitamo ulazak u viši rang.