Derbi srpskih predstavnika u Evropi ove sezone završen podelom bodova

Grad Sport

Derbi srpskih predstavnika u Evropi ove sezone opravdao je očekivanja. Publika na stadionu kraj Despotovice imala je priliku da uživa u jednoj otvorenoj, dinamičnoj i izuzetno sadržajnoj utakmici, u kojoj su „crveni“ uspeli da nadoknade dva gola zaostatka i dođu do vrednog boda protiv jedne od najkvalitetnijih ekipa u ligi – 2️⃣:2️⃣.

U prvom poluvremenu su Šumadinci bili ti koji su stvarali šanse, a Novosađani postizali golove. Iz prva dva udarca u okvir gola „crvenih“ gosti su preko raspoloženog Bamidelea došli do kapitalne prednosti od 2:0. Ipak, pred sam odlazak na odmor Kragujevčani uspevaju da ublaže zaostatak preko Kolumbijca Dilana Ortiza koji je odlično reagovao nakon kornera koji je izveo Milutin Vidosavljević. Upravo je Vidosavljević bio taj koji je pogotkom sa „bele tačke“ šest minuta pre kraja utakmice sprečio treći poraz „crvenih“ u tekućem šampionatu.

Sa četiri osvojena boda iz četiri odigrana meča Kragujevčani se trenutno nalaze na deobi jedanaeste pozicije na tabeli @superligasrbije_official.

Sledi gostovanje OFK Beogradu, a potom na stadion kraj Despotovice stiže branilac titule Crvena zvezda.

Izvor i fotografija: FB Radnički 1923